Pracownicy po godzinach | Politechnika Gdańska

Treść strony

Pracownicy po godzinach

Podziel się z politechniczną społecznością Twoją pozasłużbową aktywnością, sukcesami, osiągnięciami, zainteresowaniami.
Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz: https://link.pg.edu.pl/U22KP

Powyższe działanie związane jest realizacją Planu Równości Płci (Cel 3, zadanie 25).


mgr Przemysław Rakowski

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Od kilku lat uczę się gry na instrumentach muzycznych: keyboard/pianino oraz gitara akustyczna. Przygodę z nauką gry zacząłem mieszkając jeszcze w Olsztynie – mniej więcej był to rok 2014/2015.

 

Gdy nabyłem już więcej umiejętności, to mieszkając już w Pruszczu Gdańskim, w roku 2017 zacząłem grać na gitarze w dziecięcym zespole (tzw. scholi), w Parafii w Juszkowie (miejscowość położona obok Pruszcza Gdańskiego). Na stanie Parafii znajdowało się pianino cyfrowe, które podarowane było tamtejszemu proboszczowi od jednego z wiernych, więc w międzyczasie później zacząłem również przygrywać na mszy wraz ze scholą właśnie na ww. pianinie. We wrześniu tego rok zakupiłem sobie nowego keyboarda, na którym gram i ćwiczę popołudniami do dziś.

Bardzo to lubię. Jest to moje hobby, które pozwala mi się zrelaksować i dzięki któremu mogę oderwać się od codziennych obowiązków. Obecnie nie jestem członkiem żadnego zespołu muzycznego, ale bardzo chętnie z kimś spróbował bym wspólnie pograć, czy to na klawiszach, czy a gitarze. Ogólnie zauważyłem, że poprzez naukę muzyki oraz grę na instrumentach muzycznych, rozwinąłem się. Co prawda słysząc jakiś utwór np. w radiu, nie jestem w stanie na pierwszy moment rozpoznać tonacji, w jakiej utrzymany jest dany utwór, ale zdecydowanie wychodzi mi rozpoznanie tzw. progresji akordów, z których złożony jest dany utwór. Nie mam swojego ulubionego gatunku muzycznego, ale większość utworów, które lubię słuchać, pochodzą z gatunku Pop i Rock.

Stąd też zdecydowana większość utworów, które przygrywam później na klawiszach lub gitarze również pochodzi z tych gatunków muzycznych. Tak, jak wcześniej wspomniałem, bardzo chętnie podzieliłbym się nawet swoją wiedzą z kimś, kto dopiero zaczyna lub chciałby zacząć przygodę z nauką gry na instrumencie muzycznym, takim jak gitara czy keyboard/pianino.

Bardzo chętnie również spróbowałbym sił w utworzeniu takiego amatorskiego zespołu z którymś z pracowników PG, jeżeli na Uczelni znajduje się więcej osób podzielających tę pasję.